Jízda na koni pro děti

Pro děti ve věku od 2 do 12 let. Délka cca 25 minut.

Cena 300Kč/25minut.............. nebo permanentka na 10 jízd 2700Kč

Nutná je předchozí telefonická domluva pro upřesnění nejen času, ale i věku a velikosti dětí, abychom vybrali vhodné koně.

Pro děti do 50Kg, bez pohybového omezení 


Jízda probíhá na vedeném koni/pony dle věku a váhy dítěte, který má jezdecké sedlo nebo speciální deku s madlem. Kůň je veden převážně v kroku a dle zdatnosti a chuti dítěte jsou vloženy úseky v klusu, cvičení na hřbetě, překračovány překážky apod.

Podívejte se na koně, které máme pro děti připravené: ZDE

Sebou: Vhodné oblečení (uzavřené boty, dlouhé nejlépe elastické kalhoty, ne šusťáky a podobný klouzavý materiál)
              Přilba (stačí cyklistická)

Deti

 Na koni vozíme děti od 2 let věku, mladší jen vyjímečně. Nicméně pod dozorem fyzioterapeuta lze na koně položit dítě od 2 měsíců.

Všichni naši koně jsou dobře vychovaní, nekoušou, nekopou a jsou zvyklí na pohyb lidí a dětí kolem sebe, přesto je pohyb okolo koní i samotná jízda na koni spojena s určitými riziky pro děti i další zúčastněné. Bezpečnostní instrukce jsou podány vždy při první návštěvě na farmě a zopakovány pokaždé, když je třeba. I přes naší snahu nás děti zaujaté novým prostředím a spoustou zvířat nejsou vždy schopné dostatečně vnímat a zapamatovat si, co se nesmí dělat a proč. Proto doporučujeme děti seznámit s jednoduchými pravidly ještě před příjezdem na farmu:

Pravidla návštěvy farmy:
1 V blízkosti koní neběháme, nekřičíme, nekrmíme je bez dovolení
2. Ke koním chodíme od jeho hlavy, nikdy ne od zadu (aby nás viděl a nelekl se, a na koně vždy zavoláme jménem, než na něj sahneme) a obcházíme je velkým obloukem


Výcvik koně pod dětmi zajišťuje Alpaka Dobrá Voda s.r.o.,IČ: 29162793
Spisová zn. C27477 u krajského soudu v Českých Budějovicích