Koně na prodej

Pokud máte vážný zájem o koupi irského coba, můžete nás kontaktovat, rádi poskytneme rady a doporučení. Všechny koně prodáváme výhradně do výborných podmínek - do společnosti nejméně jednoho dalšího koně, preferujeme režim 12/12 nebo 24/7 venku, do rukou alespoň pokročilých začátečníků. Hříbata prodáme jen do ustájení s dostatečnými výběhy a do zkušených rukou.

Koně na PRODEJ :

Red Fox Alpaka - valach nar. 9.4.2017

Pssm n/n, předp. KVh 155cm, red blagdon/white sabino , TOP kvalita, cena 60000Kč

Frozen Sweet Alpaka - klisnička nar. 19.4.2017

Pssm n/n,  předpokl KVH 150cm, black and white, cena 60000

Midnight Alpaka, nar. 2012 KVH 155cm, PSSM N/N, přiježděná- prodaná

Princess -kvh 135, nar. 2011, přiježděná, pro zkušeného jezdce, cena dohodou

Linda (nar. 2014), black, PSSM N/P1, 1premie se 147 body, KVH 145-150cm, v základním výcviku, cena 95000Kč - stažena z prodeje

Thunder Joy Alpaka (nar. 2013), skewbald,  PSSM N/N, KVH 145cm, ježděný dětmi i dospělými na jízdárně i v terénu, Cena 100000Kč, více info emailem - stažen  z prodeje

Clarissa - ČT, 7 let, klisna po základním výcviku, základy na dvou stopách ze země i pod sedlem. KVH 163cm, po 1 hříběti, velmi líbivá, čtvercového rámce. Ne pro začátečníka. Cena dohodou.

Úroveň výcviku jednotlivých koní je závislá na jeho délce.  Pro začátečníka nebo dítě jsou vhodní pouze velice charakterní koně, kteří jsou ve výcviku minimálně 3-5 let a kteří mají se začátečníky a dětmi zkušenosti - nebudou překvapeni nejednoznačností pokynů a nejistotou jezdce. I tak doporučujeme minimálně několik počátečních měsíců jezdit v doprovodu jezdecky vzdělané osoby, která koně 1x týdně nebo po 2 lekcích se začátečníkem zkoriguje, aby si kůň nefixoval zlozvyky začátečníka. Později stačí korekce i trénink méně častý, dle potřeb.

Kůň, který je ve výcviku pod sedlem po dobu kratší než 1 rok je vhodný pouze pro pokročilejšího jezdce s nezávislou rukou a korektním sedem, který dokáže koně s klidem a jistotou provést různými situacemi, které nastanou na jízdárně i venku v terénu a zafixovat mu správné reakce na určité situace.

Hříbata patří do smíšeného stáda (koně různého věku) na prostorné pastviny či výběhy (na 2 koně je min. 1 hektar). Především u hřebčků je nutné počítat s nutností je na jaře, tedy ještě před jejich 1.rokem, ODDĚLIT od klisen (dospělých i hříbat), a držet je v hřebčím stádě nebo s valachy a to alespoň  do doby kastrace nebo je  nechat brzy na jaře kastrovat.