Cream Alladin

Cream Alladin (nar. 2011, titul STER)

Alladina jsem zakoupili z bavorské stáje jako dvouletého nadějného hřebečka. Hřebec měl poměrně krušný start do života, kdy byl ani ne v roce importován z rodného Irska a již ve dvou letech s ním jeho tehdejší německý majitel připustil několik klisen, což je velice nežádoucí vzhledem k fyzické i psychické nevyzrálosti defakto hříběte. Nicméně nás koník něčím zaujal a po dvouleté pauze  u nás na pastvinách naplněné tréninkem a hrami s dalšími mladými hřebci a valachy byl opět využit v chovu a v roce 2016 očekáváme jeho první potomky.

Alladin byl uchovněn v roce 2014 při centrálním svodu Irských Cobů v Nesměni, kdy se stal vítězem své třídy 3letých hřebců a získal od holandských komisařů výborných 150 bodů. Své kvality potvrdil i následující rok, kdy se stal vítězem třídy 4letých hřebců 2015 se 149,5 body a získal tak titul STER.

Jak je u koní původem z Irska a Anglie zvykem, ani Aladin nemá známý původ - víme jen, že jeho otcem má být palomino hřebec zvaný Benson. Sám Alladin je ve vzácné SABINO WHITE barvě, v základu ryzák - tedy vlasně ryzák s výraznými bílými odznaky, které se u něho rozšířili po celém těle a až na pravé rezavé ucho a pár skvrnek je čistě bílý. Momentální KVH je 145cm, finální výšku očekáváme okolo 147cm. Je PSSM negativní.

S hřebce jsme se dále zúčastnili přehlídky plemenných hřebců v březnu 2015 na ranči Happy Hour v Krakovanech a pod sedlem se premiérově předvedl na výstavě Koně v akci 2015 v Pardubicích, kde byl k vidění v paddocku při chovatelské přehlídce, a pod sedlem v průvodu před tribunami a v krátké jezdecké ukázce.

Vedle jízdy po sedlem je Alladin také trénován do zápřeže v páru. Pod sedlem i ze země je velmi dobře zvladatelný a  charakterní. Trénink veškerých základů ze země, obsednutí a zatahání dostal až u nás na farmě.

Foto ze svodu: Kateřina Filipi, z Pardubic Zuzana Faltusová

Aladin-nesmen-15-4
Aladin-nesmen-14

Pardubice-15
Pardubice-15-2