Boxové ustájení

Podmínky boxového ustájení:
Nabízíme boxové ustájení koní s pravidelným voděním do výběhu/ na pastvinu. Koně jsou ustájeni v boxech o rozměrech 3,3 x 3,8m. Každý box je vybaven napaječkou, krmným žlabem, držákem na minerální liz a otevíratelným oknem.
Cena za boxové ustájení je od 4500 Kč/měsíc.  V ceně ustájení je místování boxu, podestýlka (sláma/piliny) a seno dle potřeby. Na pastvině či ve výběhu mají koně celodenně přístup k vodě, na zpevněný povrch a do přístřešku, který je  ze 3 stran krytý. Přes zimu jsou přikrmováni ve výběhu senem. Přes léto je možné dohodnout režim 24/7 nebo pouštění na pastvinu v noci.

Za příplatek 300 - 500kč/měsíc podávání jadrného statkového krmiva: oves, šrotovaný ječmen,otruby, vojtěškové granule, řepné řízky,  minerály, slunečnicové semínko, ostropestřec, na jaře a na podzim doplněné o lněné semínko, pivovarské kvasnice a kúru selenu

          

Součástí stáje je mycí box, určený k mytí a další péči o koně, který je vybavený infralampami k prohřátí hřbetu koně.

 Dále je k dispozici písková jízdárna o rozměrech 20x40m se skokovým materiálem. Písková jízdárna je velmi dobře odvodněna a povrch je z praného málo prašného písku.

Pro trénink koně ve volnosti a přirozenou komunikaci je připravena zastřešená kruhová jízdárna o průměru 17m, která díky vysokým stěnám omezuje rušivému působení okolí a umožňuje maximální soustředění koně na člověka.

  

V případě úrazu koně vyžadující klid je možno zajistit pobyt na pastvině mezi koňmi za pomoci mobilní ohrady a  omezit tím stres koně na minimum.

 NajemniciNajemnici-3_2