Výcvik koní

 

Práce s koňmi metodami přirozené komunikace

 Pracujeme s koňmi nejjemnější možnou metodou s prvky amerických i evropských škol přirozené komunikace. Neustále se snažíme zdokonalovat, objevovat nové způsoby, více porozumnět výcviku a jeho úskalím. V rámci časových možností navštěvujeme kurzy a dále se vzděláváme.

Našimi učiteli byl pan Milan Kovář, ze Školy lehkosti Melanie Buhlman a mnoho DVD a knih.  Největšími učiteli nám ovšem bylo množství koní, které jsme vychovávali od narození nebo dovezli polodivoké z anglických pastvin. Ti nám poskytovali okamžitou zpětnou vazbu, na základě které jsme metody přizpůsobovali, upevňovali či opouštěli. Koně jsme museli vychovat tak, aby byli bezpeční pro naše i cizí děti, aby se na nich bezpečně svezl začátečník a nabídli lehkost, prostupnost a zážitek pokročilému. Bez tohoto množství koní, ať už neosahaných a polodivokých či s již zažitými špatnými zkušenostmi, bychom dnes nebyli na úrovni, na které se nacházíme. 

Nabízíme:

Individuální lekce u Vás ve stáji - nutná přijatelná dojezdová vzdálenost .... cena dle vzdálenosti 500Kč/lekce

Ustájení a výcvik koní u nás - obsedání a přiježďování, řešení výcvikových problémů, výcvik k jemnosti a prostupnosti ...

Vždy upřednostňujeme aktivní pravidelnou účast majitele alepsoň jednou týdně. Majitel má kontrolu nad pokroky a postupně se metody naučí a po odvozu nebude kůň zmatený jinou formou práce.

U řešení výchovných a výcvikových problémů  je účast majitele nutná, většina problémů vzniká z nepochopení a chyb. Bez změny přístupu a odstranění chyb ve výcviku koně nelze zaručit, že nedojde k návratu do původního stavu. 

Cena výcviku koní u nás: cena ustájení + 3000Kč výcvik/měsíc

Do výcviku koně přijímáme výhradně v období od března do června a od září do prosince