Koně na prodej

Pokud máte vážný zájem o koupi irského coba, můžete nás kontaktovat, rádi poskytneme rady a doporučení. Všechny koně prodáváme výhradně do výborných podmínek - do společnosti nejméně jednoho dalšího koně, preferujeme režim  24/7 venku, do rukou alespoň pokročilých začátečníků. Hříbata prodáme jen do ustájení s dostatečnými výběhy a do zkušených rukou.

Koně na PRODEJ : Na jaře 2021 (polovina března) bude uvolněno k prodeji a vyzkoušení několik koní různých typů i cenových relací. Nabídkám jsme otevřeni, je možné vyměnit některého koně za hříbě- klisnu IC s původem vhodnou do chovu. Případně hříbě typu P.R.E. apod do drezur. (oboustranný doplatek možný atp...) Ceny a informace prosím respektujte. Všechny nabízené koně velice dobře známe a všechny poznatky se snažíme předat- koně se zde buď narodili, nebo jsou u nás mnoho let- nepřekupujeme. Koně neprodáme do nevyhovujících podmínek či začátečníkům.

Brownies Alpaka (nar.15.4.2020),klisna. Matka  Meadows Iggy (Ster), Otec Golden Choice (1.premie). Hnědka s odznaky,1 zrzavý gen. KVH v dosp. 145-150cm, mohutného typu i osvalení. Vhodná na rekreaci, chov  omezeně - nositelka PSSM1 N/P1  - zohledněno v ceně. Předpoklad vynikajícícho jezdeckého koně pro celou rodinu- matka klisničky je srdcem našeho jezdeckého výcviku dětí a dorostu - jemná,klidná a spolehlivá. Brownies je vychovaná, ohlávka, vodění, ustoupení, očkování, odčervení, kvalitní pastevní odchov. Cena hříběte  dohodou.

Img_4031Img_3290s matkou

Img_3987Img_4462

Querkus Alpaka - valach, nar 2019, Matka Linda (1.premie), otec Alladin (ster), kvh v dosp.145cm +. Querkus je pěkně stavěný, líbivý, po všestranně prověřených rodičích vynikajícího charakteru. Kvalitní pastevní odchov, korektní návyky (vč. základů práce ze země) . Cena 84000Kč (70000+DPH)

Img_4465

Img_4438 rodiče

Rachel Alpaka: Klisna nar. 2020, z matky Princess, otec: Cream Alladin. Výška v dospělosti cca 140-145cm. Krásná klisna, má prostorné chody, bude velice jezdecky příjemná. Pssm N/p1 (do chovu s omezením). Vychovaná, základní návyky- vodění, korektury, odčervení. Kvalitní pastevní odchov. Cena 55000Kč (vč.DPh)

Img_3962_2Img_3852_2

Img_3988_2Img_3982_2

My Valentines Rose (nar 2012), nádherná atraktivní klisna, klenot na pastvině. Náherná barva, hříva i rousy. Kvh 138cm, ježděná dětmi na jízdárně i v terénu. Klisna má hůře osvalená záda, důvod nezjištěn- pravděpodobně úraz v mládí. Nechováme na ní- neměla hříbě. Ježděná dětmi (do 40kg), občas krátce přiježděna lehkým dospělým- pošetřená. Milá, kontaktní, charakterní klisna. Na jízdárně i v terénu ježděna dětmi cca od 7-8let. Vhodná na pastviny, ve stádě nekonflikní, zvyklá 24/7. Prodáme do vynikajících podmínek, ne do provozu, komerční stáje apod. Cena 840000Kč (70000Kč+ DPH.)

Img_4459_2Img_4558_2

Img_2932

Picolo Alpaka (nar. 2016) - valach, matka Abbie, otec neznámý. Dle stavby těla předoklad příměsi velšké krve. Kvh 130cm, mohutný, podsaditý, pevná záda. Ježděn dětmi i lehkým dospělým. Má velice příjemné prostorné chody. Vzhledem k věku nevhodný pro úplného začátečníka a dítě bez dozoru. Dříve měl volné kolení vazy v zadní noze- nutný pravidelný pohyb, kopečky, kavalety. Je zcela nevhodný do ustájení typu box+ bahenní pidivýběh bez motivace k pohybu. Ideálně do aktivního ustájení  (cesty s různými povrchy). Nebude vhodný na bohatou pastvinu - přibírá. Cena  65000Kč 

Img_4460Img_2943

Img_2947Img_2955

Img_4294

Black Sabath Alpaka, (ster) nar. 2009, všestraně prověřená klisna v chovu, pod sedlem, zapřažená. Kvh 146cm. mohutná, široká, v dobrém typu. Pssm n/n. Reprezentovala koby na Animalltechu 2019 v Brně. Pracuje pod dětmi do 60kg, přiježďována lehkým dospělým. Nejezdí pod dospělými turisty apod.- pošetřená. Hříbě má 1* za 2-3roky. Vynikající matka,  nehubne při laktaci. Zná práci ze země, i přes mohutnost pod sedlem příjemně chodivá, má základy na 2 stopách, přikládanou otěž. Ježděná na udidle, parelce, jednu dobu i na nákrčáku. K prodeji a vyzkoušení  po ohřebení v květnu/červnu, prodej spolu s hříbětem, nebo po odstavu na podzim. Cena vyšší - dph. Nerezervuji - prodej bude aktualizovaný zde.

P1140447_2P1140366_2

Img_4088

Princess Alpaka- nar 2010. KVH 135. Klisna v dobrém typu, nekonfliktní, velmi dobrý charakter, ale méně důvěřivá. Ze země respektuje  i malé dítě. Zapřažená v kládě,ježděná pouze klidným zkušeným lehkým dospělým, nevhodná pro dítě, začátečníka, člověka se strachem. Klisna má za sebou špatné zkušenosti z minulosti- odnesla si jizvu na kohoutku a hluboké zatuhliny na svalech okolo kohoutku (pravděpodobně nepadnoucí sedlo), které nezmizely ani po 5 letech u nás,  strach z nenadálých pohybů jezdce (pravděpodobně bitá). Proto vhodná pouze pro velice empatického vyrovnaného jezdce, který s ní bude pravidelně pracovat (při pravidelné práci je výrazně klidnější a vyrovnanější), ke kterému získá důvěru. PSSM n/p1 - do chovu s omezením. Vhodná do aktivního i pastevního ustájení (nemá tendenci tloustnout z pastvy) k menšímu počtu koní. V létě citlivější na hmyz- rozkousané břicho. Cena 42000Kč ( 35000Kč + DPH)

Img_3852_3Img_3982_3

Lameta (nar 2010) - Slovenský sortovní pony po otci New Forest pony  K´..Vidar. Pěkne stavěná jemnější klisna. KVH 142cm, ježděná zkušenějšími dětmi s citlivější rukou. Přiježďována lehkým dospělým. Špánek na hleznu- ne do sportu. U nás často využívaná k ukázkám / výuce práce ze země, ve volnosti, na nákrčáku apod. Přijěžděná, včetně stranových pohybů (d. plec, záď, ustupování, překrok) ježděna francouzskou školou (ne tvrdě německy), přikládanou otěží, kontakt veden vzhůru do koutků.  Ježděná na udidle, parelce, nákrčáku. Cena dohodou

P1140350Img_4565

Úroveň výcviku jednotlivých koní je závislá na jeho délce.  Pro začátečníka nebo dítě jsou vhodní pouze velice charakterní koně, kteří jsou ve výcviku minimálně 3-5 let a kteří mají se začátečníky a dětmi zkušenosti - nebudou překvapeni nejednoznačností pokynů a nejistotou jezdce a především toho nezneužijí a budou ochotni jezdci pomoci. Cena opravdu spolehlivého koně pro začátečníka bývá velmi vysoká, i v rámci plemene IC takovýchto koní není mnoho. Zájemce by měl poznat rozdíl mezi korketně vycvičeným klidným, vyrovnaným koněm a koněm, který je otupělý, neochotný a s klidem a jistotou válcující své okolí- mnoho majitelů a chovatelů  často tyto pojmy zaměňuje cíleně či z neznalosti. Po koupi vhodného koně doporučujeme minimálně několik počátečních měsíců jezdit v doprovodu jezdecky vzdělané osoby, která koně zkoriguje, aby si kůň nefixoval zlozvyky začátečníka. 

Kůň, který je ve výcviku pod sedlem po dobu kratší než 1 rok je vhodný pouze pro pokročilého jezdce s nezávislou rukou a korektním sedem, který dokáže koně s klidem a jistotou provést různými situacemi, které nastanou na jízdárně i venku v terénu a zafixovat mu správné reakce na určité situace.

Hříbata patří do smíšeného stáda (koně různého věku) na prostorné pastviny či výběhy (na 2 koně je min. 1 hektar). Především u hřebčků je nutné počítat s nutností je na jaře, tedy ještě před jejich 1.rokem, ODDĚLIT od klisen (dospělých i hříbat), a držet je v hřebčím stádě nebo s valachy a to alespoň  do doby kastrace nebo je  nechat brzy na jaře kastrovat (na vývoj či rousy to nemá žádný vliv).