Koně na prodej

Pokud máte vážný zájem o koupi irského coba, můžete nás kontaktovat, rádi poskytneme rady a doporučení. Všechny koně prodáváme výhradně do výborných podmínek - do společnosti nejméně jednoho dalšího koně, preferujeme režim  24/7 venku, do rukou alespoň pokročilých začátečníků. Hříbata prodáme jen do ustájení s dostatečnými výběhy a do zkušených rukou.

Koně na PRODEJ :  Všechny nabízené koně velice dobře známe a všechny poznatky se snažíme předat- koně se zde buď narodili, nebo jsou u nás mnoho let- nepřekupujeme. Koně neprodáme do nevyhovujících podmínek či začátečníkům. 

V současné době nemáme na prodej zkušeného přiježděného koně vhodného pro děti a začátečníky

Připravujeme na prodej: 

Sixty Alpaka - valach, z Black Sabath Alpaka, po Golden Choice, pssm n/n, kvh v dosp. 150cm+, nádherný velký siný valášek, prokvetlý ryzák. Kontaktní, vychovaný, začíná ze země- základy vodění, ustoupení, ohnutí.  Nález RTG na hlezně - lehce nepravidelný okraj kloubní hlavice po oddělení 2 fragmenů chrupavčitého čipu  - chrupavčitý čip se vstřebal. Nevyžaduje lékařský zákrok. Využití pouze rekreační, ne sportovní, ve vyšším věku větší pravděpodobnost artrozy hlezenního kloubu  - RTG při vážném zájmu na vyžádání. Cena 60tis+ DPH 

Img_6645Img_7077

 Velvet Alpaka, klisna, pssm N/P1, Matka Linda (1.premie), otec Golden Choice (1. premie), kvh v dosp. 145+cm, nádherná prokvetlá ryzka (red sabino), výborně stavěná. Kvalitní odchov,odčervení, korektury, očkování. Začíná ze země - základy vodění, následování tlaku a ustupování. Cena 75tis + DPH

Img_7134

Img_7080

Img_7076

Hříbata 2022 na prodej:

 Daisy Alpaka - 25.4.2022

Matka Princess, otec Golden Coice. KVH v dospělosti 140-145cm, typová, černobílá klisna. PSSM N/P1.

Pravidelně odčervovaná, korektury, začátek primovakcinace. Pas ICS Czechia. Odstav cca konec října.

Cena: 50000 Kč + DPH 21% (61000Kč)

Img_8288

Golden Rosalie Alpaka

Matka Snow White Alpaka, otec Golden Choice, kvh v dospělosti 140-145cm. Typová, mohutná klisna, barvy  sabino palomino. PSSM N/N.  Odčervovaná, korektury, očkování. Pas ICS Czechia, Odstav koncem října. 

Cena: 80 000Kč+DPH (97000Kč)

 Img_8293

Úroveň výcviku jednotlivých koní je závislá na jeho délce.  Pro začátečníka či mírně pokročilého jezdce (rozumějte - jezdce bez zkušeností s výcvikem mladých koní) nebo dítě jsou vhodní pouze velice charakterní koně, kteří jsou ve výcviku minimálně 3-5 let a kteří mají se začátečníky a dětmi zkušenosti - nebudou překvapeni nejednoznačností pokynů a nejistotou jezdce a především toho nezneužijí a budou ochotni jezdci pomoci. Cena opravdu spolehlivého koně pro začátečníka bývá velmi vysoká, i v rámci plemene IC takovýchto koní není mnoho. Zájemce by měl poznat rozdíl mezi korketně vycvičeným klidným, vyrovnaným koněm a koněm, který je otupělý, neochotný a s klidem a jistotou válcující  své okolí- mnoho majitelů a chovatelů  často tyto pojmy zaměňuje cíleně či z neznalosti. 

Kůň, který je ve výcviku pod sedlem po dobu kratší než 1 rok je vhodný pouze pro pokročilého jezdce s nezávislou rukou a korektním sedem, který dokáže koně s klidem a jistotou provést různými situacemi, které nastanou na jízdárně i venku v terénu a zafixovat mu správné reakce.

Hříbata patří do smíšeného stáda (koně různého věku) na prostorné pastviny či výběhy (na 2 koně je min. 1 hektar). Především u hřebčků je nutné počítat s nutností je na jaře, tedy ještě před jejich 1.rokem, ODDĚLIT od klisen (dospělých i hříbat), a držet je v hřebčím stádě nebo s valachy a to alespoň  do doby kastrace nebo je  nechat brzy na jaře kastrovat (na vývoj či rousy to nemá žádný vliv).