Koně na prodej

Pokud máte vážný zájem o koupi irského coba, můžete nás kontaktovat, rádi poskytneme rady a doporučení. Všechny koně prodáváme výhradně do výborných podmínek - do společnosti nejméně jednoho dalšího koně, preferujeme režim  24/7 venku, do rukou alespoň pokročilých začátečníků. Hříbata prodáme jen do ustájení s dostatečnými výběhy a do zkušených rukou.

Koně na PRODEJ :  Všechny nabízené koně velice dobře známe a všechny poznatky se snažíme předat- koně se zde buď narodili, nebo jsou u nás mnoho let- nepřekupujeme. Koně neprodáme do nevyhovujících podmínek či začátečníkům.

Kvalitní irský cob je a byl vždy vysoce ceněný. Vzhledem k brexitu a skokovému nárůstu cen koní obecně, dopravy, administrativy aj. vzrostly ceny kvalitních hříbat od zahraničních chovatelů na dvojnásobek cen předchozích let. Jakožto chovatelé musíme obnovovat chovné stádo klisen a tyto ceny musíme také  promítnout do prodejních cen našich koní.  

V současné době nemáme na prodej zkušeného přiježděného koně vhodného pro děti a začátečníky

Připravujeme na prodej: 

Querkus Alpaka - valach, nar 2019, Matka Linda (1.premie), otec Alladin (ster), kvh v dosp. cca 150cm . Querkus je pěkně stavěný, mohutný, líbivý, po všestranně prověřených rodičích vynikajícího charakteru. Kvalitní pastevní odchov, korektní návyky (vč. základů práce ze země). Querkus je nyní od dubna 22 pod sedlem, pracuje cca 2* týdně 1 hodinu. Chodí na vyjížďky sám i s koněm, krok klus, nacválání, občas pracuje na jízdárně, učí se přikládanou otěž, reakci na zádrže, pracovat jednotlivě s nahoma apod. Ze země se učí na optratích, má základy práce na kruhu krok a klus, ustupování předkem, zadkem, reaguje na řeč těla člověka, pohled, na udidle odžvýkne, sníží hlavu, učí se dovnitř plec apod. Na prodej je pouze do 5* podmínek - do rodinné stáje, lidem se zkušeností s výcvikem mladých koní. Neprodáme začátečníkovi a těžkému jezdci, bude ještě 3 roky růst a mohutnět. Querkus je nesmírně milý, ochotný a pracovitý. Bude příjemně chodivý a citlivý. Cena 130tis Kč+ DPH 21% (27300 Kč) 

Q3

Q5

Img_4438 rodiče

Sixty Alpaka - valach, z Black Sabath Alpaka, po Golden Choice, pssm n/n, kvh v dosp. 150cm+, nádherný velký siný valášek, prokvetlý ryzák. Kontaktní, vychovaný, začíná ze země- základy vodění, ustoupení, ohnutí.  Nález RTG na hlezně (čip) - více info na vyžádání. Cena 60tis+ DPH 

Img_6645Img_7077

 Velvet Alpaka, klisna, pssm N/P1, Matka Linda (1.premie), otec Golden Choice (1. premie), kvh v dosp. 145+cm, nádherná prokvetlá ryzka (red sabino), výborně stavěná. Kvalitní odchov,odčervení, korektury, očkování. Začíná ze země - základy vodění, následování tlaku a ustupování. Cena 75tis + DPH

Img_7134

Img_7080

Img_7076

Úroveň výcviku jednotlivých koní je závislá na jeho délce.  Pro začátečníka či mírně pokročilého jezdce (rozumějte - jezdce bez zkušeností s výcvikem mladých koní) nebo dítě jsou vhodní pouze velice charakterní koně, kteří jsou ve výcviku minimálně 3-5 let a kteří mají se začátečníky a dětmi zkušenosti - nebudou překvapeni nejednoznačností pokynů a nejistotou jezdce a především toho nezneužijí a budou ochotni jezdci pomoci. Cena opravdu spolehlivého koně pro začátečníka bývá velmi vysoká, i v rámci plemene IC takovýchto koní není mnoho. Zájemce by měl poznat rozdíl mezi korketně vycvičeným klidným, vyrovnaným koněm a koněm, který je otupělý, neochotný a s klidem a jistotou válcující  své okolí- mnoho majitelů a chovatelů  často tyto pojmy zaměňuje cíleně či z neznalosti. 

Kůň, který je ve výcviku pod sedlem po dobu kratší než 1 rok je vhodný pouze pro pokročilého jezdce s nezávislou rukou a korektním sedem, který dokáže koně s klidem a jistotou provést různými situacemi, které nastanou na jízdárně i venku v terénu a zafixovat mu správné reakce.

Hříbata patří do smíšeného stáda (koně různého věku) na prostorné pastviny či výběhy (na 2 koně je min. 1 hektar). Především u hřebčků je nutné počítat s nutností je na jaře, tedy ještě před jejich 1.rokem, ODDĚLIT od klisen (dospělých i hříbat), a držet je v hřebčím stádě nebo s valachy a to alespoň  do doby kastrace nebo je  nechat brzy na jaře kastrovat (na vývoj či rousy to nemá žádný vliv).