Koně na prodej

Pokud máte vážný zájem o koupi irského coba, můžete nás kontaktovat, rádi poskytneme rady a doporučení. Všechny koně prodáváme výhradně do výborných podmínek - do společnosti nejméně jednoho dalšího koně, preferujeme režim 12/12 nebo 24/7 venku, do rukou alespoň pokročilých začátečníků. Hříbata prodáme jen do ustájení s dostatečnými výběhy a do zkušených rukou.

Koně na PRODEJ : 

Picolo ALPAKA, nar. 2016, kvh 130cm

Picolo je malý valášek, v základním výcviku, charakterní, klidný. Růstová vada- volné koleno- nutné kvalitní ustájení 24/7 (stálý pohyb)v nejlépe kopcovitém terénu + práce v kopcích a na kavaletách pod sedlem- aby svaly napojené na kolenní kloub pracovaly a kloub zpevňily - při dodržení podmínek vada není poznat

Sandokan Alpaka, nar. 2014, valach, kvh 154cm, prodán

Černý mohutný valach s vyjíměčně vyrovnanou povahou a skvělým charakterem. Pod sedlem pracuje necelý rok. Klidný, vyrovnaný, na vyjížďce již zcela bezpečný pro začátečníka ve všech chodech, nelekavý, nepospíchá. Najízdárně v základním výcviku - učí se jemnost na udidle, přikládanou otěž a prostupnost pro stranové pomůcky.

PSSM nezjišťováno. Cena 95000Kč

 

Snow White Alpaka, nar. 2017, klisna

Mladá klisna se základními návyky a pravidelnou vet. péčí, pro vynikajících rodičích, PSSM N/N. KVH 150+, mohutná, vhodná do chovu, krásná a vychovaná.  Cena 85 000Kč - cena bude s pokračujícím výcvikem růst.

Sportovní poníci na prodej:

Melody, klisna v typu welsh pony A, kvh 115cm, nar. 2013

Pěkně stavěná ponička vykoupená z horších podmínek. Přeléčená - poslechově v pořádku, RTG kopyt- zdravá, bez rotace. Po kompletní převýchově - nyní povozí začátečníka- dítě, na lonži i samostatně. Ježděna bez udidla i s udidlem. Znalá práce s tlakem (horsemanship), práce na 2 stopách ze země i ze sedla.Bezproblémová na vet. ošetřování, strouhání apod. Nevhodná na pastvinu (tloustne) - pouze vypasený výběh s příkrmem sena. Cena 40000Kč

Lameta, nar. 2010, klisna slovenského sportovního ponyho, kvh 142cm

Výborně přiježděná a prostupná klisna, velmi citlivá, hodná, nekonfliktní. Vynikající exterier i původ (otec K. Vidar). Bezpečná i po delší jezdecké pauze. Znalá pokročilé práce ze země - horsemanship, základy školy lehkosti, akademického. Ze sedla prostupná pro práci na 2 stopách - kontrasestavení ve všech chodech, dovnitř plec, záď, překrok apod. Ježděná dle francouzské školy- žádné protahování udidla proti aktivní holeni. Prvky odžvýknutí, natažení do udidla, přikládaná otěž vedoucí plece apod.- jemná klisna- dětmi ježděná pouze "za odměnu", jinak lehkým dospělým pro radost. Jezděna na udidle, ohlávce, nákrčáku ve všech chodech. Rtg nález mírného špánku na jednom hlezně - proto již nevhodná do vyššího sportu = snížená cena. Cena dohodou

Úroveň výcviku jednotlivých koní je závislá na jeho délce.  Pro začátečníka nebo dítě jsou vhodní pouze velice charakterní koně, kteří jsou ve výcviku minimálně 3-5 let a kteří mají se začátečníky a dětmi zkušenosti - nebudou překvapeni nejednoznačností pokynů a nejistotou jezdce a především toho nezneužijí a budou ochotni jezdci pomoci. Cena opravdu spolehlivého koně pro začátečníka bývá velmi vysoká, i v rámci plemene IC takovýchto koní není mnoho. I tak doporučujeme minimálně několik počátečních měsíců jezdit v doprovodu jezdecky vzdělané osoby, která koně 1x týdně nebo po 2 lekcích se začátečníkem zkoriguje, aby si kůň nefixoval zlozvyky začátečníka. Později stačí korekce i trénink méně častý, dle potřeb.

Kůň, který je ve výcviku pod sedlem po dobu kratší než 1 rok je vhodný pouze pro pokročilejšího jezdce s nezávislou rukou a korektním sedem, který dokáže koně s klidem a jistotou provést různými situacemi, které nastanou na jízdárně i venku v terénu a zafixovat mu správné reakce na určité situace.

Hříbata patří do smíšeného stáda (koně různého věku) na prostorné pastviny či výběhy (na 2 koně je min. 1 hektar). Především u hřebčků je nutné počítat s nutností je na jaře, tedy ještě před jejich 1.rokem, ODDĚLIT od klisen (dospělých i hříbat), a držet je v hřebčím stádě nebo s valachy a to alespoň  do doby kastrace nebo je  nechat brzy na jaře kastrovat (kůň bude vyšší, jen trochu méně mohutný, na vývoj či rousy to nemá žádný vliv).