Koně na prodej

Pokud máte vážný zájem o koupi irského coba, můžete nás kontaktovat, rádi poskytneme rady a doporučení. Všechny koně prodáváme výhradně do výborných podmínek - do společnosti nejméně jednoho dalšího koně, preferujeme režim  24/7 venku, do rukou alespoň pokročilých začátečníků. Hříbata prodáme jen do ustájení s dostatečnými výběhy a do zkušených rukou.

Koně na PRODEJ : 

Red Fox Alpaka (nar. 2017), valach, matka Black Sabbath Alpaka, otec Cream Alladin. Akt. výška 147cm, stále roste a mohutní. Obsedlý, ježděn na jízdárně (krok, klus) a v terénu ve všech chodech samostatně i v lotu - klidný, ochotný. Učí se práci s přiloženou otěží, stranové pohyby. Lehce začleněn do provozu letních táborů na práci ze země -je jemný a ochotný, dítě respektuje. Vzhledem k věku vhodný pro zkušeného jezdce běžné váhy (ještě 3 roky bude růst, není zatím vhodný pro jezdce nad cca 80kg). Vyšší cena, jsme plátci DPH.

P1140430Img_3635Img_3640Img_3661

Img_3663

Querkus Alpaka - valach, nar 2019, Matka Linda (1.premie), otec Alladin (ster), kvh v dosp.145cm. Cena 65000Kč + dph,( jsme plátci DPH). Querkus je pěkně stavěný, líbivý, po všestranně prověřených rodičích vynikajícího charakteru. Velmi kvalitní pastevní odchov, korektní návyky (vč. základů práce ze země) 

Img_3515

Img_3650

Img_3648

Úroveň výcviku jednotlivých koní je závislá na jeho délce.  Pro začátečníka nebo dítě jsou vhodní pouze velice charakterní koně, kteří jsou ve výcviku minimálně 3-5 let a kteří mají se začátečníky a dětmi zkušenosti - nebudou překvapeni nejednoznačností pokynů a nejistotou jezdce a především toho nezneužijí a budou ochotni jezdci pomoci. Cena opravdu spolehlivého koně pro začátečníka bývá velmi vysoká, i v rámci plemene IC takovýchto koní není mnoho. I tak doporučujeme minimálně několik počátečních měsíců jezdit v doprovodu jezdecky vzdělané osoby, která koně 1x týdně nebo po 2 lekcích se začátečníkem zkoriguje, aby si kůň nefixoval zlozvyky začátečníka. Později stačí korekce i trénink méně častý, dle potřeb.

Kůň, který je ve výcviku pod sedlem po dobu kratší než 1 rok je vhodný pouze pro pokročilejšího jezdce s nezávislou rukou a korektním sedem, který dokáže koně s klidem a jistotou provést různými situacemi, které nastanou na jízdárně i venku v terénu a zafixovat mu správné reakce na určité situace.

Hříbata patří do smíšeného stáda (koně různého věku) na prostorné pastviny či výběhy (na 2 koně je min. 1 hektar). Především u hřebčků je nutné počítat s nutností je na jaře, tedy ještě před jejich 1.rokem, ODDĚLIT od klisen (dospělých i hříbat), a držet je v hřebčím stádě nebo s valachy a to alespoň  do doby kastrace nebo je  nechat brzy na jaře kastrovat (kůň bude vyšší, jen trochu méně mohutný, na vývoj či rousy to nemá žádný vliv).