Koně na prodej

Pokud máte vážný zájem o koupi irského coba, můžete nás kontaktovat, rádi poskytneme rady a doporučení. Všechny koně prodáváme výhradně do výborných podmínek - do společnosti nejméně jednoho dalšího koně, preferujeme režim  24/7 venku, do rukou alespoň pokročilých začátečníků. Hříbata prodáme jen do ustájení s dostatečnými výběhy a do zkušených rukou.

Koně na PRODEJ :  Všechny nabízené koně velice dobře známe a všechny poznatky se snažíme předat- koně se zde buď narodili, nebo jsou u nás mnoho let- nepřekupujeme. Koně neprodáme do nevyhovujících podmínek či začátečníkům.

V současné době nemáme na prodej zkušeného přiježděného koně vhodného pro děti a začátečníky

Připravujeme na prodej: 

Querkus Alpaka - valach, nar 2019, Matka Linda (1.premie), otec Alladin (ster), kvh v dosp. cca 150cm . Querkus je pěkně stavěný, mohutný, líbivý, po všestranně prověřených rodičích vynikajícího charakteru. Kvalitní pastevní odchov, korektní návyky (vč. základů práce ze země). Querkus je v přípravě na obsednutí. Na prodej bude po základním výcviku v průběhu roku 22.  Cena nad 100tis.Kč + jsme plátci DPH. 

Img_4465

Img_4438 rodiče

Rainbow Fairy Sajmon

možná výměna za hříbě - klisnu IC do chovu s předpokladem KVH cca 150 v dospělosti

Klisna nar. 2019. Matka Rosie Hobbit Sajmon (Ster), otec WF Commander (UK). Klisna středního rámce s velmi pěkným pohybem. PSSM N/N. KVH v dospělosti cca 140-143cm. U nás na pastvinách od odstavu. Nyní v přípravě na obsednutí. 

Hříbata 2021 nejsou v současné době na prodej: 

Sixty Alpaka, hřebeček, nar. 2021

Img_5100Img_5183

Img_5104

Velvet Alpaka, klisna, nar. 2021, Matka Linda (1.premie), otec Golden Choice.  

Img_5106

Úroveň výcviku jednotlivých koní je závislá na jeho délce.  Pro začátečníka nebo dítě jsou vhodní pouze velice charakterní koně, kteří jsou ve výcviku minimálně 3-5 let a kteří mají se začátečníky a dětmi zkušenosti - nebudou překvapeni nejednoznačností pokynů a nejistotou jezdce a především toho nezneužijí a budou ochotni jezdci pomoci. Cena opravdu spolehlivého koně pro začátečníka bývá velmi vysoká, i v rámci plemene IC takovýchto koní není mnoho. Zájemce by měl poznat rozdíl mezi korketně vycvičeným klidným, vyrovnaným koněm a koněm, který je otupělý, neochotný a s klidem a jistotou válcující své okolí- mnoho majitelů a chovatelů  často tyto pojmy zaměňuje cíleně či z neznalosti. Po koupi vhodného koně doporučujeme minimálně několik počátečních měsíců jezdit v doprovodu jezdecky vzdělané osoby, která koně zkoriguje, aby si kůň nefixoval zlozvyky začátečníka. 

Kůň, který je ve výcviku pod sedlem po dobu kratší než 1 rok je vhodný pouze pro pokročilého jezdce s nezávislou rukou a korektním sedem, který dokáže koně s klidem a jistotou provést různými situacemi, které nastanou na jízdárně i venku v terénu a zafixovat mu správné reakce na určité situace.

Hříbata patří do smíšeného stáda (koně různého věku) na prostorné pastviny či výběhy (na 2 koně je min. 1 hektar). Především u hřebčků je nutné počítat s nutností je na jaře, tedy ještě před jejich 1.rokem, ODDĚLIT od klisen (dospělých i hříbat), a držet je v hřebčím stádě nebo s valachy a to alespoň  do doby kastrace nebo je  nechat brzy na jaře kastrovat (na vývoj či rousy to nemá žádný vliv).