Koně na prodej

Pokud máte vážný zájem o koupi irského coba, můžete nás kontaktovat, rádi poskytneme rady a doporučení. Všechny koně prodáváme výhradně do výborných podmínek - do společnosti nejméně jednoho dalšího koně, preferujeme režim  24/7 venku, do rukou alespoň pokročilých začátečníků. Hříbata prodáme jen do ustájení s dostatečnými výběhy a do zkušených rukou.

Koně na PRODEJ :  Všechny nabízené koně velice dobře známe a všechny poznatky se snažíme předat- koně se zde buď narodili, nebo jsou u nás mnoho let- nepřekupujeme. Koně neprodáme do nevyhovujících podmínek či začátečníkům.

V současné době nemáme na prodej zkušeného přiježděného koně vhodného pro děti a začátečníky

Querkus Alpaka - valach, nar 2019, Matka Linda (1.premie), otec Alladin (ster), kvh v dosp.145cm +. Querkus je pěkně stavěný, líbivý, po všestranně prověřených rodičích vynikajícího charakteru. Kvalitní pastevní odchov, korektní návyky (vč. základů práce ze země) . Cena 80000+DPH

Img_4465

Img_4438 rodiče

Sixty Alpaka, hřebeček, nar. 2021

matka Black Sabath Alpaka (ster), otec Golden Choice (1.premie). Mohutný, silný, pevný hřbet, široký v plecích. Prokvetlý razák s odznaky. KVH v dospělosti cca 150cm. Pssm N/N. Mírně hrubší hlava. Cena dohodou. Do kvalitních podmínek

Img_5100Img_5183

Img_5104

Velvet Alpaka, klisna, nar. 2021, Matka Linda (1.premie), otec Golden Choice. Pěkně stavěná, prokvétající světlá ryzka s odznaky. Kvh v dospělosti 140-145cm. Pssm N/P1. Do vynikajících podmínek. 

Img_5106

Red Fox Alpaka, nar.2017, valach, kvh 150cm, obsedlý, po základním výcviku. Red blagdon. PSSM N/N. Mladý kůň pro zkušeného jezdce. Ježděn ve všech chodech. Práce ze země dle metod funkčního horsemanshipu, ze sedla dle školy lehkosti. Znalý ze země i ze sedla základů stranové práce, přiložené otěže apod. Moment. v rezervaci. Vyšší cena.

Úroveň výcviku jednotlivých koní je závislá na jeho délce.  Pro začátečníka nebo dítě jsou vhodní pouze velice charakterní koně, kteří jsou ve výcviku minimálně 3-5 let a kteří mají se začátečníky a dětmi zkušenosti - nebudou překvapeni nejednoznačností pokynů a nejistotou jezdce a především toho nezneužijí a budou ochotni jezdci pomoci. Cena opravdu spolehlivého koně pro začátečníka bývá velmi vysoká, i v rámci plemene IC takovýchto koní není mnoho. Zájemce by měl poznat rozdíl mezi korketně vycvičeným klidným, vyrovnaným koněm a koněm, který je otupělý, neochotný a s klidem a jistotou válcující své okolí- mnoho majitelů a chovatelů  často tyto pojmy zaměňuje cíleně či z neznalosti. Po koupi vhodného koně doporučujeme minimálně několik počátečních měsíců jezdit v doprovodu jezdecky vzdělané osoby, která koně zkoriguje, aby si kůň nefixoval zlozvyky začátečníka. 

Kůň, který je ve výcviku pod sedlem po dobu kratší než 1 rok je vhodný pouze pro pokročilého jezdce s nezávislou rukou a korektním sedem, který dokáže koně s klidem a jistotou provést různými situacemi, které nastanou na jízdárně i venku v terénu a zafixovat mu správné reakce na určité situace.

Hříbata patří do smíšeného stáda (koně různého věku) na prostorné pastviny či výběhy (na 2 koně je min. 1 hektar). Především u hřebčků je nutné počítat s nutností je na jaře, tedy ještě před jejich 1.rokem, ODDĚLIT od klisen (dospělých i hříbat), a držet je v hřebčím stádě nebo s valachy a to alespoň  do doby kastrace nebo je  nechat brzy na jaře kastrovat (na vývoj či rousy to nemá žádný vliv).